Tenerife vol.2

Jakej byl váš Silvestr? Trval dva dny jako ten muj? To jste taky pěkný čuňata! Nicméně od tý doby jsem si nedal ani kapku piva a poslední cigáro jsem nechal hluboko v roce 2015. A to jsem stále ve Slanym, v semeništi hříchu a prostopášnictví, ale držim svý zásady. Zatim.

Sedim v županu a posloucham Bowieho. Druhý album před obědem. Teď je to snad ještě lepší než v létě, když jsme se po norskejchokreskách loudali za doprovodu Space Oddity. Pusťte si od něj taky něco během listování. Víc už toho bohužel nenazpívá.

Jak sem avizoval v minulym příspěvku, mohlo se stát, že neodletim tak brzy, jak jsem zamýšlel. No a stalo se. Nejbližší termín je začátkem února až se vypítko a vylítko vrátí z Bali. Kluci, užijte si dovolenou v ráji.

Za evropskej celoroční ráj považuju Tenerife. Největší z Kanárskejch ostrovů, kde najdete celoročně zelený vavřínový pralesy, pouštní oblasti, lávový pole i sníh a vysokohorský pustiny. Náš VW jménem Viera jsme nejdřív nasměrovali na jih do Adeje za Charliem a Carol – švédským párem, kterej po Thajsku hledá podvodní ráj i tady v Atlantiku. Byli z naší návštěvy tak nadšení, že si zabouchli klíče – podruhý za 14 dní, takže nepřipadalo v úvahu jet znovu za majitelem. Po dvou hodinách shánění žebříku, který by dosáhl do prvního patra, jsme zabouchnuté dveře otevřeli rozřezanou PET lahví. Ano, petkou.

Následovalo bujaré veselí a adorování Jakuba Whistlera Kafky, kterej měl cit a správně s tim kouskem plastu zarumploval.

Potápění je snad jediná práce v Evropě, kde vám majitel dajvcentra s klidným svědomím zaplatí 400E měsíčně za odmakanejch 6 dní v týdnu. Nechápu. Odpovědnost jak debil, vybavení, kurzy a pak dostaneš dvakrát míň než místní prodavačka v Lidlu. Nechápu.

Takže dole najdete fotky z Tenerife. Průřez celýho týdne kromě treku, kterej jsme si dopřáli na severní části ostrova. Takže to někdy příště, po lyžovačce na Havlovce.

error: Content is protected !!