Kung Pao

Řiká se,  že Čína je novou světovou velmocí, že teď se nejspíš pojede podle jejích pravidel. No, podle toho, jak to na mě zaváleli během přestupu v Pekingu si myslim, že notičky bude furt dodávat západní svět a oni to jen podškrábnou.

Někde na webu sem vyštrachal ultra levnou zpáteční letenku na poslední chvíli přes Peking a jelikož sem přes říši středu nikdy neletěl a jejich letadel nevyužil, nebylo co řešit. Markéta Jonatánová, to je ta s tou oční vadou ze začátku fotoreportu, se svlékla z letušky před pár měsíci a zkouší štěstí v Pekingu, takže jsem těch několik hodin strávil po jejím boku. Bylo to skvělý, poznali jsme se na Erasmu v roce 2009 a od tý doby jsme v kontaktu!

Hlavní město Číny a nikdo neumí anglicky? Jakože ty voe ani počítat do deseti? Ani nerozumí Érport? To mě trochu dostalo. Inu, potvrzuje to pravidlo, že čim větší země, tim debilnější národ co se týče cizích jazyků a povědomí o světě. Amíci, Číňani, Francouzi, Rusácí, Turci, Vietnamci…prostě tam kde kvete nějaká přehnaná národní pýcha, tam lektorům cizích jazyků pšenka nekvete.

Takže co sem stihl za 12 hodin přestupu? Dát si u Markéty šlofíka na gauči, projet se tuktukem, mrznout v ulicích, podívat se na hutongy, trochu se zamotat v ulicích a pak dobíhat na poslední chvíli letadlo. Hnus. Zase sem měl celej den a přibíham na gejt na poslední chvíli. uff.

No a co se naopak povedlo za 12 hodin Číňanum? Několikrát mě překvapit, pobavit i nasrat. To poslední zejména ve chvíli, kdy mi v Bangkoku nepřijelo na pás velký zavazadlo, nepřiletělo ani v následujícím letu a já tak strávil 3 dny v úspornym režimu.

Jo, dlouho sem to nikam nenapsal a v Číně jsem si na to vzpomněl několikrát (asi dozvuk domoviny a červených trenýrek), ale jestli to nevíte, tak Miloš Zeman je čurák.

error: Content is protected !!