Tajfun

Dneska je těžký předvídat cokoliv, natož pak počasí. Dřív vznikaly pranostiky, protože se určitý věci opakovaly (viz. ten Medard, žejo) ale dneska? Těžko.

Období dešťů by mělo v jižním Thajsku končit začátkem prosince a s občasnou bouřkou tahle část Země schnout až do května. Jenže to, co nám tu mraky nadělily jen za leden, by stačilo na Žatecku na celej rok.

Nepřetržitej déšť, vyvrácený stromy, ohnutý cedule, vyšplouchnutý lodě na pláži, vlny jak debil a elektřina běžící jen občas. No ale stejnak žádná tragédie! Sice potápění když bylo, tak stálo za starou bačkoru, ale všechno fungovalo.

V médiích to naopak vypadalo jako tragédie po celym Thajsku. Ostrovy v Thajskym zálivu to sice koupily o dost hůř, umíralo dost lidí, ale je to odtud vzdálený asi 350 kiláků navíc to je trochu jiný klima (období dešťů a sucha je tam víceméně obráceně). Lidi rušili rezervace, vytvářeli si uměle no-go zóny, no-flight země a no-eat jídla.

Úplně nejradši mám pak dotazy na místních FB stránkách, ktery jsou většinou používaný expaty nebo lidmi zde trávící zimu. Takovej klasickej únorovej: Jessica, 40 let, Anglie: “Ahoj, chci jet s dětma v srpnu na 2 týdny do Krabi, nevíte jaký bude asi počasí?” ty vole!!!

Pár fotek ze dne poté, kdy se začly odklízet spadaný stromy ze střeh a lidi z restaurací a pokojů vylezli ven. Já byl docela v klidu, v tom lijáku sem seděl se svejma německejma sousedama celej den v reštice a učil je hrát sedmu.

A ještě něco, až budete mířit do tropů, tak nekoukejte na klasický webový předpovědi jako yr.no nebo accuweather. Bude vám to ukazovat bouře, bouře a bouře 14 dní vkuse,  ačkoli zahřmí a spláchne to tam každej den jen hoďku před večeří.

error: Content is protected !!