Brooklyn Babe

Nechtěl jsem vám ukazovat New York, ne hned teď. Měl následovat poslední norskej příspěvek. Něco o tom, jak jsme zase někam šplhali, někde něco pořádnýho vykontili, jak nás navštívila liška a povodeň…Ale nevydržim to. NY je skvělej a k tomu neuvěřitelně fotogenickej!

Takže jak jsem se sem dostal? V autě někde před polárním kruhem jsem si z mobilu zabookoval letenku z Prahy na Bali přes New York, abych konečně navštívil Dužise, kterej je New Yorkerem už třetím rokem. Ne, neletím přes Pacifik, takže mě za týden a kus čeká zhruba 18 000km ve vzduchu. Nicméně přes Pacifik by to bylo o necelý 2 tisíce kiláků kratší a jestli mi nevěříš, vem si nit a glóbus.

Do USA už nějakej ten pátek nepotřebujete víza pokud splňujete všechny kritéria. Jedním z nich je podmínka, že jste po roce 2011 necestovali do rizikových zemí. Mezi 7 rizikových zemí patří samozřejmě Sýrie a Irák, kde jsem byl v roce 2010 takže klika – ESTA v kapse a už stojim frontu na imigrační na Kennedyho letišti.

USA: What is the purpose of your visit?
MG: Tourism and the visit of the friend of mine.
USA: Prison?

Naštěstí se velmi pohledná černoška na imigračním začla smát dřív, než mi to došlo. Vězení?

Welcome to USA! Bum. Razítko a frčim do Brooklynu.

Jestli vás z nějakýho důvodu NY neláká, ale zároveň byste to chtěli tak nějak zažít, tak si nainstalujte hru GTA. Je to fakt podobný. Obzvlášť v Brooklynu. Hommies vysedáváj na schodech před domy, poslouchaj reggae, rap nebo dancehall. Káry jsou velký jak debil a slyšíš spíš basáky než motor a nebo oboje stejně. Občas někdo na někoho zařve něco ve stylu – trhni si magore. Ženský se zadnicema kulatýma jak Pluto si krátí čekačku na bus tancem a všichni jsou tak individualizovaní, až vám přijdou dost stejní. Hudba se poslouchá všude – z mobilů nebo externích repráků při jízdě na kole. I bicykly vypadaj jak ty, který sem bral teenagerům v GTÁčku. Až AI postoupí o něco víc, tak se projedete i horkym a smradlavym new yorskym metrem. Bohužel na rozdíl ode mě tuto fíčuru budete moct vypnout.

Neznám žádnýho svýho kámoše, kterýho by nepřitahovaly černošky. Bohužel sem zatím potkal jen černošky, který nepřitahuju já. Jedinej delší pohled mi na šestý avenue věnovala transka. Ale zato byl(a) pěkná!

error: Content is protected !!