Siquijor

Únik z vesnický pohody do ještě větší prázdnoty, kde nepotkáváš hloučky turistů, skoro každej místňák se na tebe zazubí a tvoje jediná starost je sledování přílivu a odlivu, abys věděl, zda to máš směřovat k vodopádům a lagunám v džungli a nebo na pláž. To je ostrov Siquijor.

Poprvé jsme ostrov projeli s Pedrem, Honzou a Pájou a místa, který jsme objevili, objíždím i teď. U jednoho z vodopádů povídám místní holce, že jsem zpět, jestli se pamatuje. Jasný brácho, byls tu s Pedrem, Juanem a Pablem. Těch 19 měsíců neskutečně uteklo..

Rozbalíš stan na kopci v remízku, otevřeš pivo a sleduješ bouřky na obzoru. Lepší než Netflix. Druhej den vymetáš místní vývařovny a pak si vybereš pár vodopádů, kde smyješ pot. Silnice maj ostrovani vymazlený a provoz je téměř nulovej. Miluju ten ostrov tak moc, až mě napadlo zjistit jak to tam je s realitním trhem.

U nás v Moalboalu už bohužel potřebuješ jiný peníze na koupi nebo pronájem pozemku, ale Sykyhor (takhle se to čte) na tom není zatím tak hrozně, ačkoliv za rok to bude zase o nějakých 30%- 50% jinde. Tak rychle to tu roste! Za dvacet USbabek metr si tu kilák od pláže můžeš koupit svojí oázu a 7 měsíců v roce rentovat nějakej bambusovej bungalow flešpekrum (to jsou batůžkáři, kteří neřešej každou kačku, občas při cestování pracujou online a jejich nejnovější batoh od Ospreye ukrývá novýho Maca, GoPro 8 a zlatou Visa kartu. Našim nejbližšim kamarádum se něco podobnýho povedlo tady v Moalboalu. Koupili předloni půl hektaru (teď má ten pozemek trojnásobnou hodnotu), postavili na něm zatím 4 bambusový domky a od října do června jsou totálně vyprodaný. Jestli vás zajímá jejich koncept a příběh, mrkněte sem.

Náš výlet na Siquijor proběhl předminulý víkend v rámci prodloužení víz. Zítra usednem na motorku znovu a pojedem si vyzvednout na ostrov Negros naše pasy. Je to voser, ale furt menší než v Thajsku.

Jsem zvědavej, jestli imigrační zvládli po roce obstarat nový kolky, aby můj pas opět nevypadal jako leporelo, kam ti každej měsíc přicvaknou novou Áčtyřku s razítkem a podpisem úředníka. Welcome to Philippines.

Takže fotky nahoře jsou ze Siquijoru a pár posledních z ostrova Negros, kde jsme si užívali noční horký prameny, než nás spláchla bouřka až dolu na pláž.

error: Content is protected !!